Knižní tipy

Knižní tipy: červen 2020

Ani v červnu nezahálím a doplnila jsem si svou knihovničku o další kousky.

První je Vzdělaná, kniha, kterou jste určitě chtě nechtě zahlédli minimálně na instagramu. Jedná se o pravdivý příběh, ve kterém autorka popisuje svůj život v mormonské rodině. Příběhy podle skutečné události mám ráda, navíc recenze jsou hodně dobré, tudíž jsem na knihu opravdu zvědavá.

Pravda, nebo lež – další z knih úžasné Colleen Hooverové, která momentálně válcuje instagram. Pokud tuhle spisovatelku znáte a čtete její knihy, pak dobře víte, že při čtení nezůstane jedno oko suché. Knihu od Colleen bych si koupila za každou cenu, když jsem však zjistila, že se jedná o její první psycho thriller, začínala jsem odpočítávat dny do vydání. Prvotní plán byl počkat se čtením až do víkendu, protože Yoli plánuje společné čtení, ale co si budeme povídat, do té doby už ji budu mít přečtenou.

Není tomu tak dávno, co jsem přišla na chuť poezii – sbírky Mléko a Med, Květy slunce od Rupi Kaur jsou moje srdeční záležitost, a tak jsem začala poohlížet po dalších sbírkách, které by stály za přečtení. A tak jsem narazila na Atticuse a jeho sbírky veršů Láskou ji nespoutáš, Tma mezi hvězdami a nejnovější počin, Pravda o zázracích. Všechny tři knihy mají krásné ilustrace a už teď vím, že je budu milovat.

Vzdělaná (2020)
Autor: Tara Westoverová

Tara Westoverová poprvé vkročila do školní třídy, když jí bylo sedmnáct. K lékaři poprvé zašla ještě o několik let později. Vyrůstala na samotě v idažských horách, v mormonské rodině survivalistů a náboženských fanatiků – psychicky nemocný otec se připravoval na konec světa, hromadil zásoby a nedůvěřoval státním institucím a vládě, matka se živila jako bylinkářka, léčitelka a asistentka při domácích porodech. Tara pracovala s otcem na šrotišti, kde jí dnes a denně hrozil úraz, pomáhala matce vyrábět tinktury, jeden starší bratr ji týral. Postupně dospěla k rozhodnutí, že jedinou možností je vzbouřit se a odejít z domova. Sama se připravila na přijímací zkoušky a byla přijata na Univerzitu Brighama Younga. Poté studovala na Harvardu a v Cambridgi, kde získala doktorát. Cesta ke vzdělání ovšem znamenala rozkol s rodiči a těmi sourozenci, kteří zůstali žít v Idahu. Tara zjistila, že vzdělání má osvobozující moc, ale zároveň poznala, jak vysokou cenu je za něj nucena zaplatit.

Pravda, nebo lež (2020)
Autor: Colleen Hooverová

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví…
Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…

Láskou ji nespoutáš (2018)
Tma mezi hvězdami (2019)
Pravda o zázracích (2020)
Autor: Atticus

Sbírky veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionu fanoušků na sociální síti Instagram. Časopis Teen Vogue ho označil za nejzajímavějšího básníka, kterému je třeba věnovat pozornost a magazín Galore za autora, jehož slova si lidé nejčastěji tetují na kůži. Své čtenáře okouzlil upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejdrobnější okamžiky. Jeho krátké a úsporné verše inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *