Knižní tipy

Knižní tipy: červen/červenec 2020

Za červen a červenec (a to je prosím pěkně teprve polovina měsíce) přibylo do mé knihovničky celkem 14 nových knih. Ano, 14. Čtete správně. Knihy si kupuji normálně bez ohledu na to, kolik jich mám nebo nemám v knihovničce přečtených nebo kolik se mi jich tam ještě vleze. Momentálně můžu říct, že uvažuji nad koupí větší knihovny, protože ta, kterou mám doma, bohužel není nafukovací 😀 Jelikož mám tu úžasnou možnost si knihy pořídit také ze zaměstnaneckých benefitů, nakupuje se mi o to lépe 😀

Pojďme se tedy podívat na nejnovější přírůstky.

Od Atticuse už mám všechny tři sbírky doma, ale v češtině, a co si budeme povídat, za mě je poezie v angličtině přeci jenom lepší. Pořídila jsem si tedy první sbírku – Lover Her Wild (v českém vydání Láskou ji nespoutáš) v angličtině a určitě si pořídím i zbylé dvě.

Vzhůru k obloze a Výhled na hvězdy od Brandona Sandersona už mi doporučovalo vícero lidí, přičemž recenze na obě knihy jsou velice dobré. Navíc sci-fi žánr je můj šálek čaje, takže se těším, až se k nim dostanu.

Pomalu doplňuji svou sbírku Colleen a tentokrát jsem se rozhodla pro knihu Možná jednou, která u nás byla vydána již v roce 2017. Colleen je prostě Colleen, takže jsem si jistá, že kniha bude výborná.

Meta od Pavla Bareše je nejnovějším přírůstkem do mé knihovničky. Poslední kus na mě smutně koukal v knihkupectví – a ta nádherná obálka – byl by hřích ji tam nechat. Od Pavla Bareše už mám doma Projekt Kronos i Kronovy děti, ale zatím jsem se k nim nedostala (je to hanba). Vzhledem k tomu, že Meta je stand alone, určitě ji přečtu dřív než Projekt Kronos.

Noční klub Mars – příběh o striptérce odsouzené ke dvěma doživotním trestům za to, že zabila svého stalkera. Už jen tohle samo o sobě zní dost dobře, a jelikož se jedná o první román z ženského vězeňského prostředí, který se mi kdy dostal do ruky, jsem na to hodně zvědavá.

Vypálená nenávist od Angie Thomasové – téma rasismu je teď velice aktuální a to především v Americe, pokud alespoň trochu sledujete dění ve světě, víte, o čem mluvím. Jsem zvědavá jak autorka toto téma v knize zpracovala a má očekávání jsou veliká.

Nesmí chybět ani trihllery a krimi z tohohle žánru jsem si tentokrát domů donesla Pacienta od Sebastiana Fitzeka a Zmizení od Charlotte Linkové – kniha, která mě zaujala především svou obálkou. Vím, že se říká – nesuď knihu podle obalu – avšak riskla jsem to.

Nové vydání Nočního cirkusu od Erin Morgensternové je teď na instagramu celkem hitem. A je to pěkná bichle.

A v neposlední řadě jsem si koupila také Zůstaň se mnou od Ayobami Adebayo ve slevách, které mají Knihy Dobrovský, O ostatních nevím nic od Kristiny Májové, Trnitou řeč od Leigh Bardugo a novinku Snílci od Karen Thompson Walker.

Četli jste některou z výše uvedených knih? Jak se Vám líbila?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *