Drama,  Recenze,  Thrillery

Recenze: Balíček

Oficiální anotace:

Poté, co mladou psychiatričku Emmu Steinovou znásilnil neznámý muž čekající na ni v jejím hotelovém pokoji, přestala vycházet z domu a uzavřela se do sebe. Stala se třetí obětí psychopata, kterému novináři dali přezdívku Holič, protože předtím, než své oběti zavraždí, oholí jim vlasy.
Emma jako jediná vyvázla živá, ale bojí se, že po ní Holič bude pátrat, aby svůj krutý čin dokončil. Ve své paranoii vidí od té doby v každém muži pachatele, protože mu v tmavém pokoji neviděla do tváře. Bezpečně se cítí jen ve svém malém domě na kraji berlínské čtvrti Grunewald – ovšem jen do té doby, než ji pošťák jednoho dne požádá, aby převzala balíček pro souseda.
Souseda, jehož jméno Emma nezná a nikdy ho ani neviděla, ačkoliv tu s manželem bydlí už celé roky…

Kdyby má vůle žít byla tekutá, zanechávala bych za sebou červenou stopu, pomyslela si. Což by bylo praktické, protože abych našla cestu zpátky, stačilo by po ní jít.
Zvedla provázek, který jí na chvíli vyklouzl z rukou, a přinutila se zase pokračovat v cestě k veterináři.
Pryč od domu za svými zády, ze kterého se cítila být zpoza okna pozorována mrtvýma očima. Které čekaly, až se vrátí.
Jestli se vůbec vrátí.

Recenze:

Emma je mladá psychiatrička. Poté, co je ve svém hotelovém pokoji znásilněna se u ní objevuje paranoia, a nebezpečí vidí za každým rohem. Svého násilníka vidí v každém muži. Nechce vycházet ze svého domu a ani do něj nechce nikoho cizího pouštět. Všichni si myslí, že se stala další obětí Holiče, jehož poznávacím znamením je, že ženám následně vždy oholí vlasy. Otázka zní: Skutečně se Emma stala obětí Holiče nebo bylo všechno jinak?

V knize Balíček bere autor čtenáře do paranoidní mysli ženy, která se snaží vzpamatovat z traumatické události. Kvůli sérii podivných náhod se jí to však nedaří, a místo toho se do své paranoie propadá ještě hlouběji. Kolotoč událostí spouští záhadný balíček, který má Emma předat sousedovi, jehož vůbec nezná.

Na Fitzekovi se mi líbí, že neztrácí čas. Příběh má svižné tempo a rychlý spád již od samého začátku. A díky krátkým kapitolám je téměř nemožné knihu odložit. Děj Vás snadno vtáhne a napjatí budete až do úplného konce.

Líbilo se mi, že čím víc paranoidní Emma byla, tím víc podezřelých se objevovalo. Tím vznikl prostor pro spoustu různých teorií. Budete pochybovat a přemýšlet nad tím, zda je Emma opravdu takový blázen a všechno se odehrává jen v její hlavě nebo se to skutečně děje. Jak je u Fitzeka zvykem, se čtenářem si hraje až do samotného konce, který mě opět překvapil a šokoval. Příběh krásně gradoval a rozuzlení dávalo smysl.

Pokud jste milovníky thrillerů, tenhle kousek by Vám rozhodně neměl uniknout.

Hodnocení: 4/5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *