Recenze,  Romány

Recenze: Chata ve Švýcarsku

Oficiální anotace:

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku.

Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu.

Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku.

Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…

Autor: Julie Caplin
Série: Romantické útěky 7.
Počet stran: 360
Vydáno: 2021 (Cosmopolis)

Amélie otevřela dveře a Mina vešla dovnitř. Jasně bílý sníh venku zvýrazňoval kontury a stíny údolí nořícího se do tmy. V dálce se mihotala světýlka a nad vesničkou se tyčily ohromné hory. Podkrovní pokoj působil útulně a vyhřátě. Byl ozařován tlumeným světlem lampiček po obou stranách prostorné postele, povlečené v pastelově modré, přes jejíž okraj visela složená vlněná deka a temně modrý sametový přehoz. Francouzská okna lemovaly těžké závěsy a za nimi byl balkon, na jehož jednu stranu napadal sníh.

Recenze:

Mina se rozhodne, že v den jejich výročí svého přítele požádá o ruku. Vše se zkomplikuje, když se místo romantických zásnub dočká rozchodu. Zklamaná, s cílem dát si svůj život do pořádku a změnit se, se vydává na návštěvu do Švýcarska, kde její kmotra vlastní malý penzion. Ve vlaku však potkává Luka a její plány začnou nabírat jiný směr.

Od Julie Caplin jsem zatím četla jen tři knihy – Kavárnu v Kodani, Čajovnu v Tokiu a teď Chatu ve Švýcarsku. Ač mě to mrzí, právě třetí zmiňovaná se mi zatím líbila nejméně. Možná je to tím, že jsem se na ni těšila a měla velká očekávání, a to právě kvůli prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Hory, zima, sníh a čokoláda. Už jen ta představa zní skvěle a nakonec atmosféra a prostředí bylo to jediné, co mě na knize nezklamalo.

Co se týče postav, s Minou jsem měla od začátku problém. Povahově mi vůbec nesedla. Sympatičtější mi byly ostatní postavy, dokonce i její sestra, která se v knize prakticky jen mihla. Romantická linka mezi hlavními hrdiny mi přišla málo uvěřitelná, všechno se seběhlo moc rychle a postrádala jsem mezi nimi jiskru, která by mě přiměla s nimi příběh prožívat. Celý příběh se klade důraz na osud, ale na mě to nezapůsobilo a místy to na mě působilo podivně. Stejně jako vyústění příběhu, které pro mě bylo zklamáním.

Ještě jednou musím vyzdvihnout prostředí Švýcarských Alp, ve kterých se příběh odehrává. Atmosféra byla opravdu kouzelná. Ke čtení během Vánoc je kniha jako dělaná. Prostředí umí autorka vykreslit v každé své knize na jedničku. Hromady dortíků, čokolády a výborného sýra, až se mi při čtení sbíhaly sliny. Styl psaní autorky je moc fajn, nenáročný stejně jako samotný děj. Chata ve Švýcarsku je odpočinkově laděné čtení, které nenadchne ani neurazí.

Předchozí knihy ze série Romantických útěků jsem hodnotila třemi hvězdičkami. Tentokrát půl hvězdičky ubírám, jelikož Chata ve Švýcarsku se mi líbila méně než dvě předchozí, které jsem od autorky četla.

Hodnocení: 2,5*/5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *