Drama,  Recenze,  Thrillery

Recenze: Její konec

Oficiální anotace:

Začalo to šokujícím obviněním…ale kde je pravda?

Stephanie a Patrick jsou novomanželé, kterým se právě narodila dvojčata. I když je Stephanie vyčerpaná z nedostatku spánku a staráním se o miminka, je si jistá jednou věcí – má vše, po čem kdy toužila.

Potom se ale objeví žena z Patrickovy minulosti a na povrch vyplují tajemství o něm a jeho první manželce. Její smrt byla přeci nehoda – nebo byla zavražděna?

Patrick tvrdí, že je nevinný, a tohle všechno jsou jen pouhé plytké pomluvy. Ale říká pravdu? Neudělala Stephanie osudovou chybu?

Autor: Shari Lapena
Počet stran: 296
Vydáno: 2021 (Kalibr)

Patrick má po náladě. Jak to mohla zjistit? Teď už má opravdu strach. Jasně vidí, jak by se mohla vyvíjet jeho budoucnost – velice odlišně od toho, co plánoval. Musí tomu učinit přítrž. Co nejrozhodněji a nejzřetelněji prohlásí: „Já ti nic nezaplatím. Smiř se s tím.“
„Vážně?“
„Ano. Všechno Stephanii řeknu.“ Poví jí to, hned jak dneska dorazí domů, a potom Erice nezbude nic, čím by ho mohla držet v šachu. Nezbývá mu než doufat – věřit -, že bude Stephanie stát při něm i poté, co přizná, že svou první ženu podváděl, a vyloží jí, jak přesně zemřela.

Recenze:

Patrick a Stephanie jsou mladí manželé, kterým se narodila dvojčata. Jsou vyčerpaní, ale žijí si spokojeným životem v pěkné čtvrti, dokud se jednoho dne u Patricka v práci neobjeví Erica, kamarádka jeho zesnulé první ženy. Erica, která tvrdí, že Patrick svou první ženu zabil.

V pořadí již pátá kniha Shari Lapeny a troufám si říct, že zároveň jedna z nejočekávanějších knih letošního roku. Od autorky mám přečtené úplně všechno, a stejně jako u předešlých knih, mě ani tentokrát nezklamala.

V jedné z mých předcházejících recenzí na knihu od Shari Lapeny – jednalo se o knihu Jeden z nás – jsem zmiňovala, že s jejími knihami je to jako na houpačce. Jedna výborná, druhá o něco horší, další výborná a tak dokola. A za tímto názorem si i nadále stojím. Kniha Jeden z nás (vyšla u nás minulý rok) mi přišla od Lapeny zatím nejslabší, kdežto Její konec se kvalitami vyrovnal Manželům odvedle nebo Nevítanému hostu.

Kniha mě nesmírně bavila, od začátku až do konce. Po pomalejším rozjezdu se děj svižně posouvá kupředu. Příběh je napínavý a nenechá Vás v klidu. Její konec je nenáročné čtení, u kterého si odpočinete. Prostě Shari Lapena taková, jakou ji známe. Pokud máte čtecí krizi, Shari Lapena Vám z ní pomůže, ať už sáhnete po jakékoli její knize.

Zápletka je zajímavá, nikterak složitá. To, že je Erica mrcha, je Vám jasné, jakmile se objeví na scéně a celou dobu budete přemýšlet nad tím, zda opravdu lže nebo na tom, co říká, snad může být zrnko pravdy? Na tuhle otázku se budete snažit najít odpověď až do posledních stránek, na kterých Vás autorka překvapí tak, jak má ve zvyku. Charaktery postav je docela těžké rozklíčovat, v průběhu čtení jsem na ně několikrát změnila názor. Konec překvapil mimo jiné i tím, že není úplně jednoznačný a dává čtenářům prostor utvořit si vlastní pohled na to, jak to tedy všechno je.

Hodnocení: 4/5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *