Recenze,  Thrillery

Recenze: Kruh

Oficiální anotace:

Když Mel otevře dveře krásné horské chaty uprostřed Grizedaleského lesa, kde se měla setkat se svým manželem Lukem a s dětmi Callumem a Tessou, pocit radosti ze společné dovolené je ten tam. Chata je prázdná, krbová kamna vychladlá, po zemi rozházené oblečení. Na krbu visí lístek se zprávou: šli jsme se projít. Mel spadne kámen ze srdce, jsou v pořádku. Ale jakmile se venku setmí a chatu obklopí černočerná tma, pocit bezpečí vezme za své. Mel zkontaktuje horskou službu a nahlásí zmizení manžela s dětmi. Pátrání však nepřinese žádné výsledky. Jako by se po nich slehla zem. Detektiv Stevens se s kolegyní Locketovou ujímá vyšetřování pohřešovaného otce a dvou dětí. Když se pustí do pátrání, začnou na světlo vyplouvat skutečnosti, které případ zamotávají čím dál víc. Kdo je oběť a komu zmizení hraje do karet? Čím hlouběji policie proniká do vztahů mladé rodiny, tím víc se točí v kruhu, ze kterého není úniku. Vše je propojené se vším. Chybu ale může udělat každý. A pak se kruh otevře. Psychothriller Kruh je znepokojivý a spletitý příběh rozdělený do čtyř rovin vyprávění v minulosti a přítomnosti, které se navzájem prolínají. … dokud nedojde k vraždě…

Autor: Rona Halsall
Počet stran: 320
Vydáno: 2020 (Katto)

Mel si znovu rychle v hlavě přehrála všechno, co jí řekl, a zarazila se o jedno slovo. Policie? Takže přece jenom připouštějí, že se mohlo stát něco zlého. Srdce jí v hrudi tlouklo jako splašené.
„Možná jeli autobusem do Windermeru nebo Conistonu a zůstali tam trčet. Můžete zkusit obvolat ještě pár hospod a restaurací, trošku rozšířit okruh hledání. Zkuste i nějaké hotely. Mohli se rozhodnout, že tam dnes přespí.“ Pokrčil rameny. „To by přece taky bylo možné.“

Recenze:

Mel přijíždí za svým manželem a dětmi na chatu, kde mají strávit poklidnou dovolenou. Po příjezdu však zjišťuje, že je chata prázdná a od manžela nachází vzkaz, ve kterém ji informuje, že se šel s dětmi projít. Když se po několika hodinách stále nevrací, začíná být nervózní a volá policii.

Chtěla bych napsat, že Kruh je skvělý psychothriller, ale nemůžu. Kruh má totiž jeden zásadní problém – je strašně předvídatelný. A to je velké mínus u jakéhokoliv žánru, u thrilleru především. Pojďme se podívat na to, proč tomu tak je.

Příběh je rozdělený na čtyři části. A kamenem úrazu je hned ta první. Myslím si, že stačilo, kdyby byla tahle část pojata jen trošku jinak. Díky myšlenkovým pochodům, a za mě dost podezřelému chování jedné z postav mě totiž prakticky okamžitě v hlavě začala hlodat myšlenka, že to bude úplně jinak než jak to vypadá. V tomhle případě to nebylo ku prospěchu věci potažmo ani příběhu samotného, aby bylo hned na začátku odhaleno tak moc z toho, co si dotyčná postava myslí, navíc když vezmu v potaz fakt, že první část končí na straně devadesát, a já už tušila jakým směrem se celý příběh bude ubírat.

I přesto však příběh plynul svižně, což oceňuji, ale díky tomu, že už po pár kapitolách mi bylo jasné, kam příběh směřuje a jak to zřejmě dopadne jsem postrádala napětí, které je pro mě u thrilleru podstatné. Ve výsledku se tedy jedná o průměrnou záležitost.

Co se týče postav, nenašla jsem žádnou, kterou bych si vyloženě oblíbila, právě naopak. Ted (tuším, že to byl bratranec Melina manžela, Luka) mě svým nadřazeným chováním vyloženě vytáčel.

Co bych ráda vyzdvihla je téma, které zde autorka zpracovává a v knihách se často neobjevuje. Rovněž musím pochválit nádhernou obálku, která zaujme na první pohled.

Hodnocení: 3/5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *