Recenze,  Sci-fi

Recenze: Nyxia nespoutaná

Oficiální anotace:

Zpočátku si Emmett Atwater říkal, že to bude snadná výhra. Posbírat body. Shrábnout prachy. Vrátit se domů. Ale netrvalo dlouho a zjistil, že Babylon nehraje čistě.

Jejich plané sliby vystřídaly temné vyhlídky. Teď si spolu s dalšími členy posádky Genesis musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. I tato mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější surovinu vesmíru, a dobře vycházet s původními obyvateli Adamity.

Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se Genesis uniknout z planety včas, nebo už je pozdě?

Autor: Scott Reintgen
Počet stran: 404
Vydáno: 2019

„Bál jsem se, že jsi jen další zlomený kluk, o kterého se budeme muset starat. Ale nejsi. Jsi zbraň. Babylon tě prohnal ohněm a tys přežil. Tohle z nás neměli udělat. Budou litovat. Jsme pořádně ostří a míříme přímo na ně.“
Anton natáhne k Jaimemu ruku a pomůže mu vstát. Všichni tři společně zamíříme zpátky k náklaďáku. Antonova slova mi stále hlasitěji znějí v uších, jako ozvěna. Nakonec si je v duchu zpívám jako nějakou hymnu. Jsme zbraně. To oni je z nás udělali. A jdeme si pro ně.

Recenze:

Pokud se Vám první díl líbil, druhý budete mít problém odložit. Nyxia nespoutaná začíná tam, kde první díl skončil. (Mou recenzi na první díl si můžete přečíst tady). Vítězná posádka Genesis přistává na planetě Eden s jediným úkolem – vytěžit co nejvíce Nyxie.

Stejně jako úvod do celé trilogie, je i druhý díl neskutečně čtivý a napínavý od začátku až do konce. Velice vítanou změnou je, že celý příběh se odehrává v úplně jiném prostředí. Již nesledujeme výcvik členů posádky, ale s vítěznou skupinou objevujeme krásy a hrozby neznámé planety. Posádka Genesis se seznamuje s Adamity – obyvateli Edenu – a odhaluje další tajemství Babylonu.

Vzhledem k tomu, že došlo k vytřízení toho množství postav, které nám byly představeny v předchozím díle, dostalo se těm, které si zasloužily své místo na Edenu, většího prostoru. Pár oblíbenců jsem již měla, ale jak děj pokračoval, postupně jsem si oblíbila všechny a pak už jsem jen s každou další stránkou s obavami očekávala zvrat, který zpečetí osud některé z postav. A že těch zvratů nebylo málo…

 Lži jsou často jako špatně zakopaná mrtvola – stačí menší deštík a vyjdou na povrch.

Součástí příběhu je samozřejmě i romantická linka, která nám byla naznačena již v průběhu prvního dílu, avšak v tomto případě je dosti upozaděná. A myslím si, že to není vůbec na škodu. Právě naopak. Pokud však máte rádi romantiku a je pro Vás v knihách stěžejní, tady se ničeho závratného nedočkáte. Za prvé, je to akční sci-fi. Za druhé, děj plyne svižným tempem a na zdlouhavé romantické výlevy tady prostě není čas ani prostor.

Jestliže hledáte příběh plný emocí, napětí, humoru a sarkastických hlášek, pokud máte rádi propracované světy se zajímavou historií a obyvateli, je pro Vás série Nyxia tou pravou. Nespornou výhodou je také fakt, že celá série je již na pultech knihkupectví, nemusíte tedy čekat na pokračování, ale můžete si užít celý příběh najednou.

Hodnocení: 4,5/5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *