Knižní tipy

Knižní tipy: duben 2020 #2

Pokud sledujete můj instagram víte, že na něm čerstvě přibyla fotka knih, které mi přišly v druhém balíčku od Knihy Dobrovský. Slíbila jsem si, že v dubnu si už žádné knihy objednávat nebudu, ale vzhledem k tomu, kolik skvělých akcí poslední dobou Knihy Dobrovský mají, je těžké odolat.

Pokud jste uvažovali napřílad nad trilogií Nixia, knize Co se skrývá v lesích, Hříšní světci, Zloděj čísel a mnoho dalších, neváhejte a navštivte jejich e-shop, protože právě tyto jsou do 6. května v akci 1 + 1 zdarma a máte výbornou příležitost pořídit si tyto kousky za super ceny. Vybrané thrillery jsou za 99 Kč a tak dále. A pak se můžete snažit sebevíc ušetřit, když takovýmhle akcím se jen těžko odolává.

Co mi v balíčku přišlo tentokrát? V rámci akce 1 + 1 zdarma jsem si koupila první díl Nyxie a Zákon jednoho. Thriller Šesté zastavení za 99 Kč, nyní už je za tuto cenu jiná várka thrillerů. Ve stínu hvozdu a V zajetí zimy jsem si do balíčku přidala hlavně kvůli tomu, že jsem po nich už dlouho pokukovala a navíc ty krásné obálky!

Nyxia (2019)
Autor: Scott Reintgen

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše.
Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít?

Zákon jednoho (2020)
Autor: Ashley Saunders, Leslie Saunders

V blízké budoucnosti, kterou citelně zasáhnou zásadní změny klimatu, vyčerpání přírodních zdrojů, zejména vody, a nedostatek potravin v přelidněných státech, má každý pár zákonem povoleno pouze jedno dítě. Dodržování tohoto zákona přísně sleduje Odbor pro plánované rodičovství, jehož řediteli Darrenu Goodwinovi se již osmnáct let daří tajit skutečnost, že je otcem dvojčat, z nichž má podle zákona právo na život jen prvorozená dcera Ashley.

Šesté zastavení (2019)
Autor: Linda Stasi

Novinářka Alessandra Russová míří k soudu s celosvětově známým teroristou Demielem ben Yusefem, jehož ovšem jiní považují za spasitele. Než se však soudní proces stačí rozběhnout, ukáže se, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. A čím víc se toho Alessandra dozvídá, tím větší nebezpečí jí hrozí. Po obvinění ze zločinu, s nímž nemá nic společného, se musí dát na útěk a postupně přichází na to, že nejen v Demielově, ale i v jejím životě je toho spousta, o čem neměla nejmenší tušení.

Ve stínu hvozdu (2019)
Autor: Naomi Noviková

Agnieszka miluje své domovské údolí, klidnou vesnici, lesy a průzračnou řeku. Na hranici její domoviny však stojí zlověstný Hvozd plný zlomyslné moci, jehož stín tíživě dopadá na její život.

Aby zlé síly zůstaly v Hvozdu, spoléhají lidé z údolí na chladného a nevypočitatelného čaroděje, známého pod jménem Drak. Ten však za svou pomoc vyžaduje hrozivou cenu: každých deset let mu musí jít sloužit jedna dívka, která se poté už nedokáže vrátit zpátky do údolí a je z něj navždy vykořeněná.

Další volba se rychle blíží a Agnieszka má strach. Každý tuší, že tentokrát si Drak vezme její nejdražší přítelkyni Kasiu — krásnou,hodnou, statečnou Kasiu, která je vším, čím Agnieszka není. A neexistuje způsob, jak ji zachránit. Ale když Drak konečně přijde, překvapivě si vybere někoho jiného…

V zajetí zimy (2020)
Autor: Naomi Noviková

Pohádková fantasy inspirovaná slovanským folklorem od autorky Ve stínu Hvozdu.

Mirjem pochází z rodu lichvářů, avšak její otec ve svém řemesle zrovna nevyniká. Každému rád půjčí, ale pak si neumí říct o splátky, takže se rodina nachází na pokraji chudoby — dokud Mirjem nezakročí. Obrní se před prosbami vesničanů, vydá se vymáhat dluhy a zjistí, že je pro to jako stvořená. Když jí dědeček dá měšec stříbrňáků, přinese mu ho zpátky plný zlata.

Brzy se rozkřikne, že dokáže proměnit stříbro ve zlato. To ale přiláká pozornost krále Staryků — bytostí, které přicházejí s prvním záchvěvem zimy a prahnou po zlatě. Tím se dá do pohybu řada událostí, jimž spolu s Mirjem čelí vesnická dívka Wanda, která pro ni pracuje, protože její otec si nemůže dovolit zaplatit dluh, a šlechtična Irina, kterou chce otec provdat za mladého cara. Jenže ani car Mirnatius není tím, čím se zdá být.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *