Recenze,  Romány

Recenze: 9. listopad

Oficiální anotace:

Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?

Autor: Colleen Hoover
Počet stran: 333
Vydáno: 2021 (Ikar)

Ben mě pustil a ucouvl o krok. Založil si ruce na prsou a začal přecházet sem tam, zatímco se kousal do spodního rtu. „Co třeba…“ Zastavil se a obrátil se ke mně. „Co se sejít příští rok ve stejný den? A za rok zase a zase? Tak to budeme dělat pět let. Stejný datum, stejná hodina, stejný místo. Navážeme tam, kde jsme dneska přestali, ale jen na jeden den. Tak se přesvědčím, že obcházíš konkurzy, a budu moct napsat knížku o dnech, kdy jsme spolu.“

Recenze:

Fallon se rozhodne přestěhovat do New Yorku, kde má v plánu snažit se znovu rozjet svou hereckou kariéru, která skončila stejně rychle jako začala, když před pár lety málem uhořela při požáru, po němž jí na těle zůstaly viditelné jizvy. Den před svým odjezdem potkává v restauraci Bena, začínajícího spisovatele. Jelikož si padnou do oka, stráví poslední chvíle před Falloniným odjezdem společně a domluví se, že po dobu pěti let se budou scházet přesně v tento den – devátého listopadu.

Od Colleen si přečtu cokoliv kdykoliv. Po slabším románu Nelituju ničeho, který u nás vyšel koncem roku 2020, je zpátky v plné síle s novou knihou 9. listopad, která mě chytila za srdce.

Na knihách Colleen se mi líbí, že se nikdy nejedná jen o jednoduchou romantiku. Její příběhy totiž obsahují hlubší myšlenku, a není tomu jinak ani v případě knihy 9. listopad. Příběhu jsem propadla už po prvních stranách. Hlavní postavy si mě hned získaly, hlavně Ben, který mi byl svým chováním k Fallon velice sympatický a velké plus u mě získal tím, jak postupně pomáhal Fallon nalézt ztracené sebevědomí.

Nápad a zpracování příběhu se mi velice líbilo. Ben a Fallon se po kapitolách střídají ve vyprávění, čímž se čtenáři naskytne pohled na situaci očima obou postav. Příběh se odehrává po dobu pěti let vždy pouze devátého listopadu a opravdu na mě udělalo dojem, jak krásný a celistvý příběh se Colleen podařilo vytvořit. Příběh plný emocí, které budete prožívat společně s hlavními postavami. Po Námi to končí a To nejlepší v nás za mě nejlepší kniha od Colleen.

Hodnocení: 4,5/5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *