Recenze,  Thrillery

Recenze: Ani muk

Oficiální anotace:

Malcolm a Harriet Bensonovi vypadají jako zcela obyčejní, usedlí padesátníci… až na to, že doma vězní desetiletou Daisy. A nyní se Bensonovi rozhodli do svého domova „přivést“ novou dceru. Když pak malá Poppy zmizí, je to nejen začátek strašné noční můry pro její rodiče, ale i jednoho z emocionálně nejvíce vyčerpávajících případů detektiva Nathana Codyho a jeho kolegyně Megan Webleyové.

Autor: David Jackson
Počet stran: 376
Vydáno: 2019 (Kalibr)

Daisy si až moc dobře pamatuje ten strach, zmatek a bolest z odloučení. Teď vidí, jak se s tímhle vším trápí Poppyino drobné tělíčko.
„Jsi v pořádku?“ ptá se.
Poppy se na posteli posadí a popotáhne.
Daisy jí podá další papírový kapesníček. „Nemají rádi, když neuděláme, co nám řeknou. Malcolm se dokáže moc rozzlobit.“
„On mi ubližoval.“
„Já vím. Proto nemůžeš nic rozbíjet nebo dělat rámus. Když budeš hodná, už ti ubližovat nebudou. Rozumíš?“
Poppy znovu přikývne. „Ano, ale… Já tady nechci bejt. Chci domů.“ Ukáže ke dveřím. „Tvoje máma a táta jsou strašný.“
„Oni nejsou moji rodiče.“

Recenze:

Malcolm a Harriet jsou postarší manželé žijící zdánlivě klidným a obyčejným životem. Ve svém domě však již několik let vězní desetiletou Daisy, kterou unesli, jelikož nemůžou mít vlastní děti. A jednoho dne se rozhodnou, že je na čase rodinu ještě rozšířit. A jelikož chce Malcolm své manželce udělat radost, rozhodne se unést tentokrát děti rovnou dvě.

Ani muk po delší době vyčnívá z toho množství thrillerů a psychothrillerů, které jsem četla. Neskutečně čtivá záležitost a psycho už od prvních stránek. Příběh s ne až tak výjimečným námětem – únos dětí, za to však s překvapivým motivem.

Kromě výše zmíněných je hlavními postavami také dvojice detektivů. Pokud tedy máte rádi thrillery, jejichž součástí je detektivní linka, je Ani muk tou správnou volbou. Děj svižně plyne, postavy se po kapitolách střídají ve vyprávění, takže má čtenář možnost utvořit si ucelenější pohled. Velice dobře je také vykresleno to, jak se s celou situací srovnávají unesené holčičky. To vše v poměrně krátkých kapitolách, které ještě více podtrhují mrazivou atmosféru.

Sečteno podtrženo, jedná se o velice dobrý thriller s několika zvraty, které čtenáře dokáží udržet v napětí po celou dobu. Pokud stejně jako já během podzimního období vyhledáváte thrillery, je kniha Ani Muk skvělou volbou.

Jediné, co mě mrzí je, že se jedná o sérii a u nás vyšel pouze tento třetí díl, jelikož si myslím, že překlad si zaslouží i ty zbývající. Během čtení totiž v příběhu narazíte na pár věcí, které Vám nic neřeknou, vzhledem k tomu, že se jedná o narážku na něco, co se stalo v předchozích knihách. Není to však nic, co by mi zkazilo výsledný dojem z knihy.

Hodnocení: 4/5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *