Recenze,  Romány

Recenze: Kavárna v Kodani

Oficiální anotace:

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se…

Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším.

Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.

Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 1.
Počet stran: 351
Vydáno: 2018 (Cosmopolis)

„Vítá vás krásná Kodaň, hlavní město Dánska, nejšťastnější země na světě.“ Zakřenil se. „To uslyšíte během následujících dní ještě mnohokrát, ale je to vážně pravda. Máme tu dokonce institut štěstí. A taky toho hodně uslyšíte o našem systému sociálního zabezpečení, daních a liberálním přístupu. Mým úkolem je nabídnout Vám vám ochutnávku opravdového Dánska, ale budete mít také dostatek volného času, abyste se mohli porozhlédnout sami.
Zítra uvidíte město z vody, odtamtud jsou nejhezčí pohledy.“ Vytáhl odněkud kulatý balíček zabalený v nevábně vypadajícím papíru. „A taky ochutnáte naše pečivo. Musíte zkusit hlavně naše slavné kanelsnegle. Dnes si zajdeme na oběd a potom se vydáme do královského paláce Amalienborg. Večeře bude v hotelu.“

Recenze:

Kate pracuje v PR agentuře a už delší dobu usiluje o povýšení, které jí však vyfoukne její kolega a milenec v jednom. Dostane však možnost uspořádat prezentaci pro dánského podnikatele, který hledá někoho, kdo mu udělá reklamní kampaň k otevření dánského obchodního domu a zároveň někoho, kdo pochopí podstatu hygge. Kate nového klienta zaujme svým svěžím přístupem a tak dostává možnost uspořádat cestu do Kodaně, na kterou s sebou bere hrstku novinářů. Cílem této cesty je všem představit dánský způsob života a zajistit obchodnímu domu pozitivní reklamu.

Ze série Romantických útěků jsem zatím četla pouze Čajovnu v Tokiu a nyní Kavárnu v Kodani, která je prvním dílem této série. Hned na začátku bych chtěla vypíchnout, jak na téhle sérii oceňuji, že není zapotřebí číst knihy v pořadí, ve kterém byly vydány. Jednotlivé příběhy na sebe nijak nenavazují, takže nezáleží na tom, kterým dílem začnete. A ty nádherné obálky!

Kavárna v Kodani Vás přenese do malebné kavárny mezi nejšťastnější lidi na světě. A je to příjemně kouzelný zážitek. Díky autorčiným popisům a atmosféře máte pocit, jako byste se přenesli přímo do Kodaně a užívali si návštěvu společně s postavami.

Tenhle typ romantických příběhů vyhledávám velmi zřídka, ale když už mám chuť na nějakou romantiku, sáhnu po Julii Caplinové. A pokud hledáte milé, odpočinkové čtení, u kterého není potřeba moc přemýšlet a budete si jen užívat příběh o lásce, můžu Vám tuhle sérii rozhodně doporučit.

Kniha se čte sama, popisy Kodaně a dánského způsobu života jsem si užívala. Pokud jste až doposud netušili nebo nikdy neslyšeli o hygge, po přečtení budete mít jasnou představu o tom, co hygge znamená. Pohodová atmosféra z knihy jen sálá a po jejím přečtení určitě dostanete chuť uvařit si kávu.

Kromě sympatické hlavní hrdinky Katie je součástí příběhu různorodá skupina dalších zajímavých vedlejších postav, jejichž charaktery se autorce povedlo skvěle vykreslit. Romantická linka není nijak moc přeslazená, a i když je to opět jedno velké klišé, zahřeje Vás u srdce.

Hodnocení: 3/5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *